Akce

Výlet do Legolandu

8.10.2019

Dne 4. 10. 2019 jsme uskutečnili zájezd pro děti druhého stupně do německého Legolandu. Zábavní park se skládá z 50 milionů Lego a nabízí více než 50 atrakcí. Žáci měli možnost vyzkoušet všechny atrakce, které zábavní park nabízí. Nejoblíbenější byly horské dráhy, lodě a dračí kolotoč. Přestože nám počasí příliš nepřálo, odvážíme si nejen úžasné zážitky a kostičky lega, ale i hračky, plyšové psy a donaty.

číst více

Teribear 2019

12.9.2019

10. a 11. září se žáci druhého stupně naší školy vydali na Vítkov podpořit dobrou věc a již potřetí se zúčastnili charitativního běhu "Teribear hýbe Prahou". 150 účastníků z Myšárny přispělo svými kilometry na pomoc týraným dětem. Byly to, slovy Teribeara: "Prima dny s medvědy".

číst více

Vyhráli jsme florbalový turnaj!

21.6.2019

Ve čtvrtek 20. června 2019 se konal již 3. ročník florbalového turnaje O krále poháru děravého míčku. Naši chlapci ve složení: Petr Doležel, Filip Rezek, Jan Vašina (všichni 9.A), David Kubelka (9.B), Martin Šermauer (8.A), Filip Saska (8.B), Adam Chábera (7.A) a Václav Jirkovský (7.C) poprvé v historii turnaje poznali, jaké to je být na úplném vrcholu, a po velice napínavém průběhu turnaje se pro letošní rok stali pověstnými "králi" florbalu. Gratulujeme!

číst více

OVOV

15.5.2019

Dne 3. 5. 2019 proběhlo v Poděbradech okresní kolo atletické soutěže OVOV. V soutěži družstev obsadila naše škola 3. místo a počtem bodů si zajistila postup do krajského kola v Čáslavi. V soutěži jednotlivců si nejlépe vedly žákyně 8. ročníků. R. Brzáková z 8.A obsadila 1. místo a A. Veranová z 8.B 3. místo. Blahopřejeme.

číst více

Úspěchy v sálové kopané

3.4.2019

Naši žáci v březnu a dubnu velmi úspěšně reprezentovali školu na turnajích v sálové kopané. V obou věkových kategoriích jsme postoupili ze základních skupin do finálové části turnaje, kde jsme shodně obsadili 4. místo z celkového počtu 17 škol. Sestava 8. - 9. třída: Jiří Kořínek, Martin Šermauer (oba 8. A), Filip Saska (8. B), Petr Doležel, Filip Rezek, Jan Vašina (všichni 9. A), David Kubelka, Matěj Vokáč (oba 9. B). Sestava 6. -7. třída: Jakub Vašina, Tobiáš Vinš (oba 6. A), Lukáš Rypl, Daniel Starý (oba 6. B), Filip Blecha, Adam Chábera, Petr Roubíček, Marek Tesař (všichni 7. A), Martin Šimák (7. B).

číst více

Angličtina - vaření

29.1.2019

Osmáci vařili anglicky! Naučili se jeden od druhého, jak se připravují vynikající palačinky, a ještě celý postup umí říci v angličtině. Pochutnali si a chtějí takové hodiny častěji.

číst více fotogalerie

Seminář Škola v pohybu

4.12.2018

Dne 27. 11. se děti ze ZŠ Tyršova zúčastnily semináře pro projekt Škola v pohybu, který zajišťuje Fotbalová asociace České republiky. Semináře v Nymburku se zúčastnilo 70 okresních trenérů mládeže, kteří mají projekt Škola v pohybu na starosti. Seminář vedli přední trenéři dětí a mládeže Fotbalové asociace ČR. Projekt Škola v pohybu míří směrem ke zvýšení úrovně tělesné výchovy na základních školách, především na prvním stupni. Není zaměřen pouze na fotbal, zaměřuje se především na všeobecnou sportovní přípravu dětí a vychází z projektu ministerstva školství Hodina pohybu navíc, na kterém se fotbalová asociace zásadně podílí. Celkem 26 žáků z druhých tříd ZŠ Tyršova se zúčastnilo jedné z ukázkových hodin, při kterých si užili 60 minut plných sportu pod vedením trenéra Michala Blažeje. O tom, jak je hodina bavila, svědčily jejich výrazy ve tvářích, pořádně promočená trička i chuť pokračovat ve sportování i po ukončení hodiny.

číst více fotogalerie

Projekt Hrdá škola

26.11.2018

V rámci projektu Hrdá škola jsme uspořádali celoškolní společenský den, během kterého jsme nejenže přišli všichni krásně oblečení, ale také si připomněli pravidla etikety a slušného chování.

číst více fotogalerie

Den v přírodě

8.11.2018

V úterý 6. listopadu proběhl na naší škole projektový den. Většina tříd se vydala do přírody nebo okolních měst. Navštívili jsme Nymburk, Kouřim, okolí Českého Brodu, některé děti uklízely les na vrchu Klepci...

číst více fotogalerie

Na kole do ZZN

11.10.2018

Průzkumná skupina našich cyklistek vyrazila tento týden do areálu bývalého ZZN, kde vzniká dopravní hřiště. Osmačky otestovaly křižovatky, zatáčky i kruhové objezdy.

číst více