Akce

Abeceda peněz

17.1.2020

Pod patronací České spořitelny byl pro druhé třídy připraven program Abeceda peněz. Hodina proběhla formou hry na dospělé, děti měly možnost peníze si vydělat i utratit, poznaly, co jsou pravidelné nutné výdaje. Domů si odnesly i malé dárky.

číst více fotogalerie

Protidrogový vlak

13.1.2020

V pondělí 13. 1. 2020 žáci 7. a 8. tříd navštívili REVOLUTION TREIN - Protidrogový vlak. Byl to jeden velký příběh o drogově závislých mladých lidech. Mnoho scén nám utkvělo v paměti, protože byly velmi působivé a reálné. Ve vlaku jsme viděli, že život není vždy růžový, hezký a příjemný. Z malé závislosti se může stát něco, co již neustojíme a bude nás to stát život. Je nám teď jasné, že neexistují žádné "neškodné" drogy a také to, jak rychle se člověk dostane do bludného kruhu drogové závislosti a kriminality. Nejen my, ale i naši učitelé jsme zajedno, že celá exkurze nás zaujala a velmi ponaučila.

číst více

Návštěva kostela

16.12.2019

Dne 11. prosince navštívila třída 6.A zdejší kostel sv. Gotharda. Zde na nás čekal místní farář Martin Sklenář, který nám vyprávěl o adventu. Bylo to zajímavé a poučné povídání.

číst více

Dějepisná olympiáda

18.11.2019

Ve dnech 12. - 13. 11. 2019 proběhlo na naší škole školní kolo dějepisné olympiády pro žáky 8. a 9. tříd. Pro další postup do okresního kola museli úspěšní řešitelé splnit 60% bodový limit. To se podařilo těmto žákům a žákyním: Jiřímu Jelínkovi, Adamu Janečkovi, Ester Pehalové, Evě Hahnové, Lukáši Bergmanovi a Milanu Slušnému. Všem gratulujeme a postupujícím přejeme hodně štěstí v okresním kole.

číst více

Halloween

11.11.2019

Poslední říjnový den patří v anglosaských zemích tradičně svátku Halloween. Protože i my se učíme anglicky, každý rok si tento svátek připomeneme a něco nového se o něm naučíme. Spolužáci z 9.B se převlékli do strašidelných kostýmů a připravili pro nás halloweenské otázky a bonbónky. Děkujeme!

číst více

Anglické divadlo

11.11.2019

4. listopadu nás opět nadchlo divadelní představení v angličtině. Herci ze Zlína byli skvělí a předvedli nám premiéru nové hry o světě a životě on-line. Děti z prvního stupně se pobavily i poučily hrou o putování malého zajíčka.

číst více

Výlet do Legolandu

8.10.2019

Dne 4. 10. 2019 jsme uskutečnili zájezd pro děti druhého stupně do německého Legolandu. Zábavní park se skládá z 50 milionů Lego a nabízí více než 50 atrakcí. Žáci měli možnost vyzkoušet všechny atrakce, které zábavní park nabízí. Nejoblíbenější byly horské dráhy, lodě a dračí kolotoč. Přestože nám počasí příliš nepřálo, odvážíme si nejen úžasné zážitky a kostičky lega, ale i hračky, plyšové psy a donaty.

číst více

Teribear 2019

12.9.2019

10. a 11. září se žáci druhého stupně naší školy vydali na Vítkov podpořit dobrou věc a již potřetí se zúčastnili charitativního běhu "Teribear hýbe Prahou". 150 účastníků z Myšárny přispělo svými kilometry na pomoc týraným dětem. Byly to, slovy Teribeara: "Prima dny s medvědy".

číst více

Vyhráli jsme florbalový turnaj!

21.6.2019

Ve čtvrtek 20. června 2019 se konal již 3. ročník florbalového turnaje O krále poháru děravého míčku. Naši chlapci ve složení: Petr Doležel, Filip Rezek, Jan Vašina (všichni 9.A), David Kubelka (9.B), Martin Šermauer (8.A), Filip Saska (8.B), Adam Chábera (7.A) a Václav Jirkovský (7.C) poprvé v historii turnaje poznali, jaké to je být na úplném vrcholu, a po velice napínavém průběhu turnaje se pro letošní rok stali pověstnými "králi" florbalu. Gratulujeme!

číst více

OVOV

15.5.2019

Dne 3. 5. 2019 proběhlo v Poděbradech okresní kolo atletické soutěže OVOV. V soutěži družstev obsadila naše škola 3. místo a počtem bodů si zajistila postup do krajského kola v Čáslavi. V soutěži jednotlivců si nejlépe vedly žákyně 8. ročníků. R. Brzáková z 8.A obsadila 1. místo a A. Veranová z 8.B 3. místo. Blahopřejeme.

číst více